WELLER’CILAR İSTEDİ BUFFALO TRACE YAPTI

by viskihaber

Buffalo Trace damıtımevi çok sevilen buğdaylı burbon viskisinin yeni üyesi Weller Single Barrel’a merhaba dedi.

Firmanın pazarlama müdürü Joshua Steely yeni şişe ile ilgili “Birçok Weller fanımız yıllardır bir single barrel ekspresyonu istiyordu. Biz de bu isteği karşılayabilmek için uzun süre çalıştık ve bu viskiye ulaşabilmek için bekledik. O yüzden bu seri için biz de çok heyecanlıyız. Çavdar bazlı mayşe tarifimizi birçok şişelememizde, farklı tekniklerle kullanıyoruz. Buffalo Trace, Eagle Rare, Stagg Jr., George T. Stagg ve E.H. Taylor gibi leziz burbonlarımız hep bu çavdarlı mayşe temelli. Ama elimizde harika bir de buğday bazlı formül var. Bunu açıkçası özel burbonlarda kullanıyoruz. Weller’ın bu versiyonunda da kullandık ve muhteşem sonuç aldık. Buğday bazlı reçetenin kullanıldığı ekspresyonlarımızın artması bizim için çok önemli.” açıklamasını yapıyor.

Belirtilen tadım notlarına göre Weller Single Barrel’in burnu hafif, geçici vanilya ile beraber vişne ve nane ağırlıklı. Damakta karamel, pasta keki ve kakao, kalıcı bitişinde ise tarçın, kahve ve belli belirsiz biber aromaları bulunmakta. 

Yeni Weller Single Barrel 50$’lık fiyatıyla Haziran ayında satışa sunulacak. Her ne kadar damıtımevi serinin her sene sunulacağını belirtse de, uzun süredir single barrel sürümü bekleyen Weller fanları bu sınırlı üretim ekspresyon için uzun kuyruklar oluşturacağa benziyor. Yine yakın zamanda duyurusu yapılan E.H. Taylor 18 Year-Old-Marriage ile beraber, burbon hayranları için Haziran ayı, oldukça yoğun bir ay olacak gibi. Ne diyeyim? İyi avlanmalar, şansınız bol olsun.


İlgili yazı:

You may also like

Leave a Comment