VİSKİ VE GOLF TUTKUNLARI İÇİN

by viskihaber

Bağımsız damıtımevi Loch Lomond, European Tour UK Swing 2020 golf turnuvasının ana sponsorlarından olduğunu geçtiğimiz aylarda duyurmuştu. Damıtımevi bu turnuvanın onuruna, koşulacak her etap için, 2006’da yatırdığı beş fıçısını açtı ve şişeledi.

Baş harmancı Michael Henry tarafından seçilen, 14 yıl bekletilmiş her beş fıçı, 12-18 aylık farklı bitişler verilerek şişelenmiş.


İlk etap Close House parkuru için açılan, The Betfred British Masters Exclusive Cask, Limousin meşe sonlandırılarak viskiye baharatlı bitişiyle, taze ve hafif yoğun bir lezzet katılmış.

Forest of Arden Hotel & Country Club

Forest of Arden parkuru için açılan, The Hero Open Exclusive Cask, ise bal tatlılığındaki malt lezzetini sonlandırıldığı Sauternes şarap fıçısına borçlu.

The English Championship Exclusive Cask viskisi ise Hanbury Manor etabı için açılarak, Rum fıçısına aktarılmış. Böylece şurup kıvamına gelerek kendine ananas, limon gibi taze lezzetleri ekleyen viski, damakta da zencefil ve tarçın izleri bırakmakta.

Geldik Celtic Manor etabına. Burası için açılan fıçı, The Wales Open and Celtic Classic Exclusive Cask. Bu viski ise Oloroso fıçısında bekletilerek, isli turba aromasından, akçaağaç şurubu, portakal kabuğu ve kuru karanfile kadar zengin bir lezzet şöleni sunmakta.

Sep 1993: General view of par 4, 18th hole and clubhouse at the Brabazon Course at the Belfry, venue for the 1993 Ryder Cup, in Sutton Coldfield, England. \ Mandatory Credit: David Cannon /Allsport

Son olarak, The UK Championship Exclusive Cask. Meşhur The Belfry parkuru için açılan bu viski, Tawny Porto şarabı fıçısında sonlandırılmış. Başlangıçta yakıcı bir turba yoğunluğu ile sizi karşılasa da, sonrasında yerini karamel, baharat, elma ve vanilya aromaları alıyor.

Her fıçıdan çıkan şişe sayısı ayrı ancak seride toplam 1700’ün üzerinde şişe bulunmakta.  22 Temmuz itibariyle Loch Lomond online satış sitesi üzerinden satın alabileceğiniz viskiler, tek tek 90£ iken, 5’li seri halinde 399£’a satışa sunulmuş. Slainte!

The UK Championship Exclusive Cask şişesi

İlgili yazı:

You may also like

Leave a Comment