STOUT BİTİŞLİ YENİ JAMESON CRESTED

by viskihaber

Jameson yeni Crested viskisini, bu kez stout bira fıçılarıyla taçlandırdı.

Özel viskilerini şişelediği Crested serisinin yeni ekspresyonu için, Eight Degrees Brewing’in “Black Ball Metric Stout” bira fıçıları kullanan Bow Street damıtımevi, böylece yumuşak dokulu viskisini, zengin ve keskin aromalı stout biranın etkisinde bırakarak, son derece kompleks ve dolgun bir viski elde etmiş.

Eight Degrees bira evi, geçen sene 8. kuruluş yıllarını kutlamak için ürettiği, eşsiz bir koyuluğa sahip “Black Ball Metric Stout” birasına, Jameson’ın viski fıçılarında bitiş vermişti. Jameson da mahzenlerinden özenle seçtiği viskilere, Eight Degrees’in stout fıçılarında  iade-i bitiş vererek, bu komplimana güzel bir karşılık vermiş gibi gözüküyor.

Yaşı belirtilmeyen ‘Crested’ viskini, geçen yıl Kasım ayında stout fıçılarına yatıran Jameson, gelişimini çok dikkatli bir şekilde takip ederek, dört ay kadar sonra istenilen lezzeti yakaladığına ikna olup, %40 alkol oranıyla şişelemeye karar vermiş.  Yaklaşık 10,000 şişe üretilen “Jameson Crested Finished in Black Ball Metric Stout Barrels”, bu ay sonuna doğru 45€’luk fiyatıyla Jameson’un web sitesinde satışa sunulacak. Jameson’cılar ve viskey severler için takip edilmesi gereken bir şişe.

You may also like

Leave a Comment