REDBREAST RÜYA FIÇI IV

by viskihaber

Redbreast, dördüncü “Rüya Fıçı”sını şişeledi.

Bu seferki rüya fıçı; Endülüs’ün Jerez (Şeriş) bölgesinin meşhur Olorosso Sherry Butt’larından biri. Redbreast’in Single Pot Still İrlanda viskisi bu fıçıda 15 ay boyunca sonlandırılmadan önce, şeri ve kırmızı porto şarabı koklatılmış fıçılar ile eski burbon fıçılarında en az 29 yıl bekletilmiş ve %51,2 alkol oranıyla şişelenmiş.

Redbreast’in sitesinde belirtilen tadım notlarına göre “Dream Cask Oloroso Sherry Edition”; meyan kökü, taze nane, kurutulmuş meyveler, orman meyveleri, portakal reçeli, yıpranmış deri, tütün yaprağı, muskat ve tarçın kokuları ile bezeli. Bunları takiben damakta ise dut çeşitleri, anason tohumu, koyu esmer şeker, vanilya, kuru üzüm ve yine tarçınla muskat hissedilmekte.

Son Rüya Fıçıdan 924 şişe çıkartılmış ve bunlar da, her rüya fıçı şişelemesi gibi, sadece Redbreast’in özel kulübü “The Birdhouse” üyeleri için düzenlenen online çekiliş ile alınabilecek. Bu özel kulübe üye olmak sandığınız kadar zor değil, Redbreast’in sitesindeki üyelik formunu doldurmanız yeterli. 25 Mayıs’a kadar sürecek çekilişi kazanacak 924 talihli üye, bu rüya şişelerden birini 520€ karşılığı almayı hak edecek. Biz kazanamasak da umalım ki viskisini paylaşmayı seven bir dostumuz kazansın, Slainte!

You may also like

Leave a Comment