MACKMYRA’NIN LEZZET DOLU VİSKİ AVI : JAKTLYCKA

by viskihaber

Dünya’da ilk defa yapay zeka kullanarak viski üreten damıtımevi olarak adını duyuran Mackmyra’nın her sene, ilk ve son baharın gelişini kutlamak için çıkardığı, mevsim tatlarını yakalayan ekspresyonları, son 15 yıldır İsveç’te merakla beklenen viskiler olmakta.

Mackmyra bu sezon da, son baharın gelişini kutlamak için, butik şarap üreticisi Grythyttan ile çıktığı avdan, bu leziz viskiyle döndü. Mutlu Av – Jaktlycka olarak adlandırdıkları yeni ekspresyonları, İsveç’in mevsimsel orman meyveleri; yabanmersini ve dağ kızılcığı şarabı fıçılarında olgunlaştırılmış. Grythyttan’ın ürettiği şaraplarda kullanılan fıçılar İsveç meşesinden imal edilmekte.

Dağ kızılcığı, Kırmızı Ayıüzümü de denir
Yabanmersini

İstedikleri tatları yakalayabildikleri için adına Mutlu Av – Jaktlycka dedikleri bu viski haliyle,  orman meyveleri, kuru üzüm, yabani otlar ve vanilya aromalarını barındırmakta. Şu an için ön sipariş verebileceğiniz 60£’luk viskinin online satışı, Mackmyra’nın internet sitesi üzerinden 2 Eylül’de başlayacak. Yeni dünya viskilerini seviyorsanız, sizin için de mutlu bir av olabilir, Skål!

You may also like

Leave a Comment