LAGAVULIN VE CAOL ILA FÉIS ÍLE 2020 ŞİŞELERİ ONLINE

by viskihaber

Nerede o eski bayramlar dedirtecek bir haber de Diageo’dan geldi. Lagavulin ve Caol Ila’nın her sene Islay festivali için özel üretilen, limitli sayıdaki şişelemelerinin, festivalin iptal edilmesi dolayısı ile online satılacağını duyuruldu.

shop.discoveringdistilleries.com sitesinden, bugün (8 Haziran) itibariyle Lagavulin 20 YO Fèis Ìle 2020 şişesini 190£’a, Caol Ila 16 YO Fèis Ìle 2020 şişesini ise 120£’a sipariş edebilirsiniz. Satışlar, bir kişiye en fazla 2 şişe olarak sınırlanmış bilginize.

6000 şişe limitli Lagavulin, 20 sene boyunca yeniden dolum(refill), Pedro Ximenez ve Olorosso şerisi bekletilmiş, hogshead tipi fıçılarda olgunlaştırılmış ve %54 alkol oranıyla şişelenmiş. Belirtilen tadım notlarına göre; burunda kek harcı, bisküvi, okaliptüs ve keten tohumu yağı aromaları bulunan viskinin zengin damağı isli ve tatlı.

Caol Ila ise, yeniden dolum(refill) ve Amoroso şeri bekletilmiş, hogshead tipi fıçılarda 16 yıl boyunca yatırılmış. Sonrasında da %53.9’luk alkol oranıyla 3000 adet şişeye dağıtılmış. Zengin ve uzun bitişli olduğu belirtilen viski; taze zencefil, meyve ve tütsü tatları barındırmakta.


İlgili yazı:

You may also like

Leave a Comment