İKİ YENİ ‘THE ONE’

by viskihaber

The Lakes Distillery, ‘The One’ harman viski koleksiyonuna iki yeni ekspresyon ekledi.

Highland, Speyside, Islay tahıl ve malt viskilerinin harmanı, ‘The One’ viski koleksiyonunun kalbinde The Lakes Single Malt’ı bulunmakta.

Yeni viskilerden ‘The One – Orange Wine Cask Finished’ ismini, yalnız Endülüs bölgesinde üretilen, Vino de Naranja – Narenciye şarabından almakta. Harmanlanan viskiye, bu şarabın kısa bir süre bekletilip yedirildiği, ilk-dolum Amerikan meşe fıçılarında bitiş verilerek, portakal kabuğu ve narenciye aromaları öne çıkartılmış.

Bir diğer yeni viski ‘The One – Sherry Cask Finished’ ise adından da anlaşılacağı üzere Pedro Ximénez ve Oloroso şeri fıçılarında sonlandırılmış bir harman. The Lakes’in sitesinde belirtilen tadım notlarına göre; İspanyol meşe karakteristiği yoğun şekilde hissedilen viski, ayrıca hurma, kuru üzüm, sultaniye üzümü, vernik, makademya fındığı ve bitter çikolata notaları barındırmakta.

%46,6 alkol oranıyla 2994 adet şişelenmiş The One – Orange Wine Cask Finished veya 4512 adet bulunan The One – Sherry Cask Finished almak isterseniz, lakesdistillery.com’dan 48£’a sipariş verebilirsiniz.


İlgili yazı:

You may also like

Leave a Comment