GEORGE REMUS BUNU BEĞENDİ!

by viskihaber

Remus Repeal Reserve IV, serinin en yaşlısı olarak raflarda yer almaya hazır.

İki ayrı mayşe tarifli viskinin karışımı olan bu viski 2008’de fıçılanmış. Yaklaşık 4’te üçü %21 çavdarlı burbondan, kalanı da %36 çavdarlı burbondan oluşmakta. Zengin karamel, meyveli şeker, çavdarı andıran baharat ve tütsülenmiş meşe tatları olan, katmanlı bir burbon olarak belirtilmiş.

MGP firması Remus Repeal Reserve serisini her yıl sürmekte. Öncekilere olan yoğun ilgiden dolayı bu seneki sürümü 2 ay öne çekmişler. Bu sene Kasım ayı yerine Eylül ayında 85$’lık fiyatı ile satışa sunulacak.

Bu markaya adını veren George Remus çok ilginç bir karakter. Asıl işi eczacılık olsa da, 1900’lerin başında avukatlığa merak salıyor. Prohibition zamanında Volstead Yasası’nın boşluklarından yararlanıp, medikal alkol kaçakçılığı yaparak olağanüstü bir servet elde ediyor. F. Scott Fitzgerald, Jay Gatsby’i yazarken, dönemin en şaşalı partilerini veren George Remus’tan ilham aldığı söyleniyor. Ayrıca Remus’un ilginç bir takıntısı daha varmış. Genellikle kendisinden bahsederken üçüncü kişi gibi bahsedermiş. Yazının başlığı şimdi anlam kazandı mı?

George Remus 1878-1952. (Wikipedia)

You may also like

Leave a Comment