EARLY TIMES EL DEĞİŞTİRDİ

by viskihaber

Sazerac Early Times’ı Brown-Forman’dan transfer etti.

Dün burbon dünyası büyük ses getiren bu habere uyandı. Korona salgını etkisi iyiden iyiye kendini hissettirmeye başlarken acaba bu devrilen ilk domino taşı olabilir mi?

Takımında Old Forester, Woodford Reserve, Cooper’s Craft ve büyük yıldız Jack Daniels gibi oyuncuları olan Brown-Forman, görev adamı olarak tabir edebileceğimiz, 160 yaşındaki emektar oyuncusunu satma kararı aldı. Early Times 1923’ten bu yana Brown-Forman ile birlikteydi.

Başarılı bir antrenör misali, potansiyeli görüp, birer yıldıza dönüştürmeyi başaran Sazerac ise, son yıllarda oldukça formda. The Whisky Bible 2020’de Jim Murray’e hayatında hiç yapmadığı bir şey yaptırıp, ilk 3’e kendi viskilerini koydurmayı başardı. Kaptan Buffalo Trace liderliğinde, 1990’da takıma eklenen Weller, milenyumun bomba transferi Old Taylor ve 2020’nin #1 viskisi 1792 ile Sazerac’ın takımı adeta bir yıldızlar karması.

Sazerac, 1792’nin üreticisi Barton damıtımevini, 2009’da renklerine kattığında; 10 sene içinde dünya şampiyonu bir viski üretmeleri beklenmiyordu. Aynı şekilde Early Times da başarı basamaklarını tırmanabilecek mi, hep birlikte izleyip göreceğiz.

2020 Whisky Bible şampiyonu

İlgili yazı:

You may also like

Leave a Comment