DIAGEO’DAN YENİ BİR KOLEKSİYON: İSKOÇYA’NIN DÖRT BİR YANI

by viskihaber

Diageo, yenilenen damıtımevleri Glenkinchie, Cardhu, Caol Ila ve Clynelish ile değişimi simgeleyen bir koleksiyon hazırladı: “Four Corners of Scotland”. da Glenkinchie’den

Koleksiyonunun ilk ekspresyonu, %50.6’lık alkol oranıyla şişelenen Glenkinchie tek maltı, yeniden dolum ve taze alazlanmış hogshead fıçılarda, tam 16 yıl olgunlaşan viskilerden oluşmakta.

İskoçya’nın dört farklı viski bölgesini temsil eden Glenkinchie (Lowland), Cardhu (Speyside), Caol Ila (Islay) ve Clynelish (Highland) damıtımevleri, aynı zamanda Diageo’nun amiral gemisi Johnnie Walker’ın kalbindeki malt viskileri de damıtmakta.

“Scotch Whisky” deneyimini en kaliteli şekilde ziyaretçilere sunmak için tam 185 milyon sterlin yatırım yapan Diageo, hem bu haberi duyurmak hem de değişimi kutlamak için böyle bir koleksiyon hazırlamayı uygun bulmuş.

2502 adet ile sınırlı, koleksiyonun ilk şişelemesi; “Four Corners of Scotland Glenkinchie 16 Year Old”, kasım ayından itibaren sadece Glenkinchie damıtımevi ziyaretçi merkezinde satışa sunulacak. Tavsiye fiyatı ise 150£. Ulaşabilecekler için 4 şişelik güzel bir koleksiyona başlama zamanı, Slainte!

You may also like

Leave a Comment