COMPASS BOX TÜRKİYE’DE

by viskihaber

Viski tutkunlarının Pusulası yine TWS’yi gösteriyor.

TWS İthalat ve Compass Box, Türk viski severlerin büyük ilgisine karşılık, muhteşem viskiler için prensipte anlaştı. Bir takım Compass Box şişelemeleri, TAPDK formalarını üzerlerine geçirmek üzere, ülkemize ayak bastılar bile.

İlk etapta Compass Box’ın ‘Blended Scotch’ kategorisindeki harman viskileri Artist Blend ve Glasgow Blend, biz viski severlerin damaklarını şenlendirmek için seçilmiş. Sonradan Edinburgh ve Glasgow’a ithaf edilerek iki farklı ekspresyon şeklinde sunulmaya başlanan Compass Box harman viskisi, öncesinde sadece ‘Great King Street’ etiketiyle şişeleniyordu.

Aritst Blend (Edinburgh)
Glasgow Blend

Adandıkları şehirleri bize anımsatmaları için harmandaki tatlar özenle seçilmiş. Highland maltları ile Lowland tahıl viskileri harmanından oluşan Artist Blend, kremsi dokusu ve canlandırıcı etkisiyle, Edinburgh şehrine ithaf edilmiş. Diğer harmana ise, tarih boyunca Glasgow’luların tercih ettiği gibi, daha gövdeli ve zengin aromalı olması için, Oloroso Sherry aromalı maltlar ile Islay maltları bolca katılmış. Glasgow semalarını saran baca bulutunun kokusu, daha ilk nefeste hissedilmekte.

İmzalar atılır atılmaz sahaya sürülecek iki yeni yıldız ismi, ve daha nicelerini, damaklarında koşturmak için sabırsızlanan fanatik viskiciler, TWS İthalat’ın evi Trend Tobacco Ataşehir’de yerlerini ayırttılar bile. Biz de sıraya girelim de damaklarımız bize küsmesin. Slainte!

You may also like

Leave a Comment