2021 Suntory ile çiçek gibi başladı.

by viskihaber

Japon viski devi Suntory, 2021 “Ochugen” zamanı için piyasaya süreceği yeni Hibiki ve Yamazaki viskilerinin haberini verdi.

HIBIKI BLOSSOM HARMONY 2021

Genellikle yıllık limitli seri ekspresyonu olmayan Hibiki viskileri için bile, 2021 farklı bir yıl olacağa benziyor. Standart Hibiki harmanına, kiraz ağacı (Sakura) fıçılarında sonlandırılan viskilerin eklenmesi ile hazırlanan yeni ‘Blossom Harmony’; adından da anlaşılacağı üzere çiçeksi ve ferah aromalar vaat etmekte.

Hibiki’ye katılan Sakura bitişli viskilerin, geçen sene Chita damıtımevinde şişelenen “ESSENCE of SUNTORY WHISKY” serisinin viskileri olması, kuvvetle muhtemel. Eğer öyle ise bunların 2000 yılında damıtılıp, 15 yıl beyaz meşe fıçılarda olgunlaştırıldıktan sonra, Sakura odunu fıçılarında bitişe yatırılan viskiler olduğunu biliyoruz.

%43 alkollü Hibiki Blossom Harmony 2021 Mayıs sonu gibi 8000 Yen (~80$) fiyatı ile raflarda yerini alacak.

YAMAZAKI LIMITED EDITION 2021

4 yıllık bir aradan sonra Suntory, Yamazaki Limited Edition viskisini de yeniden gün yüzüne çıkarttı. Geçtiğimiz yıl sadece barlara özel çıkarılan 2020 Limited Edition dışında, damıtımevinin 2017’den beri şişelediği bu ilk viski, aynı zamanda Yamazaki’nin sadece ‘virgin’ mizunara fıçılarında olgunlaşan viskilerini şişelediği ilk Single Malt. Taptaze mizunara meşesinde, en az 12 yıl olgunlaştırılan viskilerden oluşan Yamazaki Limited Edition 2021, yeni Hibiki ile aynı fiyata, 2021 “Ochugen” zamanına denk gelecek şekilde Mayıs sonu piyasaya sürülecek. Tabi Japonya’da, Kampai!

You may also like

Leave a Comment